Breaking News

PSG a umilit Barcelona la ea acasa, Liverpool aproape de sferturi intr-o seara spectacol de Liga Campionilor

PSG si Liverpool sunt cu un pas in sferturile de finala ale Ligii Campionilor dupa victoriile obtinute in deplasarile de la Barcelona si Lepzig, in prima mansa a aoptimilor de finala.

PSG a surclasat Barcelona in derby-ul serii, dupa o prestatie excelenta a lui Kylian Mbappe. Atacantul francez a punctat de trei ori contribuind decisiv la victoria cu 4-1 obtinuta de PSG pe Camp Nou.

Mbappe a punctat in minutele 32, 65 si 85, seria reusitelor oaspetilor fiind completata de Kean (min.70). Pentru gazde a inscris Messi (min.27) insa echipa catalana pastreaza doar sanse teoretice de a intoarce soarta calificarii.

Final fericit pentru oaspeti si in disputa de la Budapesta acolo unde Leipzig a avut rol de gazda in confruntarea cu FC Liverpool. Dupa o prima repriza alba, cormoranii au inscris dupa pauza prin Salah (min.53) si Mane (min.58).

Returul celor doua dueluri se va disputa pe data de 10 martie in timp ce tragerea la sorti pentru sferturile de finala este programata pe 19 martie.

Clasamentul celor mai puternice branduri din lume. Amazon face un salt spectaculos in 2018