-1.1 C
25 noiembrie 2020

REZULTATE LIGA CAMPIONILOR 24 FEBRUARIE 2015. Juventus si Barcelona au obtinut victorii scontate

LIGA CAMPIONILOR 25 FEBRUARIE 2015. Marti au avut loc inca doua partide contand pentru mansa tur a optimilor de finala ale Ligii Camponilor, in ambele intalniri favoritele reusind sa se impuna.

LIGA CAMPIONILOR 25 FEBRUARIE 2015. La Torino, Juventus a invins pe Borussia Dortmund la limita, scor 2-1, toate cele trei goluri fiind inscrise in prima jumatate a partidei.

LIGA CAMPIONILOR 25 FEBRUARIE 2015. Manchester City si Barcelona au oferit un meci spectaculos intr-unul din derby-urile acestei faze a competitiei. Catalanii au invins cu scorul de 2-1, intr-o partida pe parcursul careia Clichy, de la gazde, a fost eliminat dupa ce a incasat doua cartonase galbene si Lionel Messi a ratat o lovitura de pedeapsa, in ultimul minut de prelungire.

REZULTATE SI MARCATORI:
Juventus Torino-Borussia Dortmund 2-1 (Carlos Tevez-min.13 si Alvaro Morata-min.43 respectiv Marco Reus-min.18)
Manchester City-FC Barcelona 1-2 (Sergio Aguero-min.69 respectiv Luis Suarez-min.16 si 30).

Sursa foto: gazzetta.it

HALEP – BACSINSZKY LIVE ONLINE in sferturile de finala ale turneului de tenis de la Miami

Simona Halep o va intalni pe Naiomi Osaka in drumul spre finala turneului Indian Wells

U Cluj – Corona Brasov 3-2 (2-1) in etapa a XV-a a Ligii 1