SIMONA HALEP ROLAND GARROS
Breaking News

ROLAND GARROS 2017. Simona Halep a promovat in semifinale unde o va infrunta pe Karolina Pliskova

ROLAND GARROS 2017. Simona Halep este semifinalista la Roland Garros dupa ce a dispus in sferturi de Elina Svitolina (Ucraina, nr.6 ATP), in trei seturi extrem de spectaculoase, scor final 3-6, 7-6, 6-0, al capatul a 2 ore si 8 minute de joc efectiv.

ROLAND GARROS 2017. A fost un inceput furibund de partida din partea Svitolinei care a demonstrat in primul set un tenis de mare calitate. A castigat de doua ori pe serviciul lui Halep si a dus scorul la 5-0. Simona a incercat sa revina in joc cu un break insa sportiva din Ucraina a reusit sa incheie setul la 6-3.

ROLAND GARROS 2017. Svitolina a ramas la conducerea jocului si in mare parte din setul 2. A reusit sa castige din nou de doua ori pe serviciul constantencei si a dus scorul la 5-1. A fost momentul in care Halep a inceput sa echilibreze intalnirea. A egalat in set la 5 dupa ce Svitolina a ratat o minge de meci. In urmatoarele doua game-uri fiecare dintre jucatoare si-a castigat serviciul si setul a fost trimis in tie-break.

Svitolina a avut minge de meci la 6-5 insa Halep a revenit din nou senzational si, dupa trei puncte consecutive, a castigat setul cu 8-6 in tie-break si 7-6 la game-uri.

In cel de-al treilea set, pe teren a existat o singura jucatoare: Simona Halep. Campioana noastra a realizat un set de exceptie nelasant niciun game adversarei. Un 6-0 sec care a demonstrat perfect raportul de forta din teren dintre cele doua jucatoare.

In penultimul act al competitiei, Simona Halep o va intalni pe Karolina Pliskova (Cehia, nr.2 mondial) care a dispus in sferturi de Caroline Garcia cu scorul de 7-6, 6-4.

In meciurile directe, Halep o conduce pe Karoline Pliskova cu 4-1.

Prin prezenta in semifiale, Simona Halep si-a asigurat un cec in valoare de 530.000 de euro si 780 de puncte in topul WTA.

Turcia, incotro? Erdogan poate stopa definitiv negocierile cu Europa daca reintroduce pedeapsa cu moartea

ROMANIA ISI ALEGE VIITORII EUROPARLAMENTARI! Prezenta record la vot la alegerile europarlamentare. UPDATE

Iohannis: Aici Radio Europa Libera! Se va auzi, incepand de astazi, din nou in Romania, chiar daca intr-o formula noua