ROLAND GARROS 2015

ROLAND GARROS 6 IUNIE 2017. Bacsinszky si Ostapenko s-au calificat in semifinale la fete, la simplu masculin nu s-a jucat nimic

ROLAND GARROS 6 IUNIE 2017. Timea Bacsinszky (nr.31 WTA) s-a calificat in semifinalele turneului de grand Slam de la Roland Garros dupa ce a dispus in numar minim de seturi de Kristina Mladenovic (nr.14 mondial), scor 6-4, 6-4. A fost o ora si 51 de minute de joc efectiv insa partida s-a disputat in doua reprize din cauza unei intreruperi de durata cauzata de ploaie.

ROLAND GARROS 6 IUNIE 2017. A fost o victorie muncita a elvetiencei impotriva unei Mladenovic, reprezentanta gazdelor, care parea ca are puterea de a castiga titlul de la Paris dupa victoria spectaculoasa repurtata in optimi, in fata lui Muguruza.

ROLAND GARROS 6 IUNIE 2017. In penultimul act al competitiei, Bacsinszky o va intalni pe letona Jelena Ostapenko (nr.47 WTA) care a dispus azi de o alta mare favorita la titlu, Caroline Wozniacki, a 12-a jucatoare a lumii, la capatul a trei seturi, scor 4-6, 6-2, 6-2.

Tot azi ar fi trebuit sa se dispute si doua dintre sferturile de finala ale probei de simplu masculin insa, din cauza ploii, acestea au fost amante pentru miercuri. Astfel meciurile Pablo Carreno-Busto – Rafael Nadal si Dominic Thiem – Novak Djokovic, vor incepe miercuri la ora 12:00.

Catalina Ponor, mesaj emotionant dupa rezultatul dezamagitor al echipei de gimnastica a Romaniei

Catalina Ponor si Marian Dragulescu, medalii de aur la barna si sarituri la Cupa Mondiala din Ungaria