Social

Romania a ratat calificarea la Campionatul Mondial 2014 din Brazilia

Selectionata de fotbal a Romanieia ratat calificarea la Campionatului Mondial de Fotbal din Brazilia, dupa ce nu a reusit decat un rezultat de egalitate, scor 1-1, in mansa retur a barajului, desfasurata impotriva nationalei Greciei.

Dupa un prim sfert de ora bun al formatiei noastre, Grecia a pus stapanire pe mijlocul terenului si a concretizat aceasta superioritate prin golul inscris in minutul 23 de Kostas Mitroglou, atacantul elen punctand cu un sut plasat,din interiorul careului, acesta beneficiind de un servicu al lui Karagounis.

Scorul final al intalnirii a fost stabilit in minutul 55, atunci cand fundasul oaspetilor, Torosidis, a sutat in propria poarta in incercarea de a degaja o minge aflata in propriul careu.

Au evoluat urmatoarele formatii:

Romania: Tatarusanu – Matel, Goian, Chiriches, Rat (Latovlevici ’26) – Hoban – Torje (Niculae ’56), Stancu (Grozav ’86), Tanase, Maxim – Marica. Selectioner: Victor Piturca

Grecia: Karnezis – Torosidis (Vyntra ’72), Papastathopoulos, Siovas (Manolas ’80), Holebas – Maniatis, Karagounis (Samaris ’73), Tziolis – Salpingidis, Mitroglou, Samaras. Selectioner: Fernando Santos

Cartonase galbene: Mitroglou ’24, Holebas ’57, Tziolis ’89

Sursa foto: antena3.ro

Alexander Adamescu poate fi extradat in Romania, au decis judecatorii din Marea Britanie