LIGA CAMPIONILOR SFERTURI DE FINALA

SFERTURI DE FINALA LIGA CAMPIONILOR: AS Roma a eliminat-o surprinzator pe FC Barcelona, Liverpool a invins-o pe City si la Mnachester

AS Roma a furnizat marea surpriza a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor dupa ce a invins-o in mansa retur pe FC Barcelona cu scorul de 3-0 si astfel s-a calificat in penultimul act al competitiei, dupa 4-4 la general, avantajata fiind de golul dat in meciul disputat in deplasarea de la Barcelona.

Golurile intalnirii au fost inscrise de Edin Dzeko (min.6), Danielle de Rossi (min.58) si Konstantinos Manolas (min.82).

Si in cel de-al doilea sfert de finala al serii, marea favorita a fost eliminata. FC Liverpool s-a calificat in semifinale dupa ce a invins-o pe Manchester City si in returul disputat in deplasare, cu scorul de 2-1 (0-1), dupa ce o surclasase in turul disputat pe Anfield Road cu 3-0.

Manchester City a sperat in calificare dupa ce a deschis scorul in minutul 2 prin Gabriel Jesus insa oaspetii au punctat de doua ori in repriza secunda prin Mohamed Salah (min.56) si Roberto Firmino (min.77) si, cu 5-1 la general, incepe sa priveasca cu optimism spre finala Ligii Campionilor.

FC BARCELONA s-a calificat miraculos in sferturile de finala ale LIGII CAMPIONILOR

ROLAND GARROS 2017. SIMONA HALEP s-a calificat in turul 3 al turneului de la Paris

Destinatie surpriza pentru Constantin Budescu dupa ce l-a refuzat pe Gigi Becali