SIMONA HALEP ROLAND GARROS

SIMONA HALEP a eliminat-o pe Wang si s-a calificat in sferturile de finala de la Indian Wells

SIMONA HALEP INDIAN WELLS 2018. Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului Indian Wells dupa ce a eliminat-o in optimi pe chinezoaica Qiang Wang (nr.55 WTA), scor 7-5, 6-1 la capatul unei partide care a durat o ora si 17 minute.

SIMONA HALEP INDIAN WELLS 2018. Simona a inceput ezitant meciul. La 2-2 in primul set, au urmat patru break-uri consecutive care au dat impresia de echilibru. S-a ajuns la 5-5, scor la care Halep a inceput sa demonstreze un tenis mult mai bun. A castigat pe serviciul adversarei apoi si-a adjudecat serva si astfel se impunea in primul set cu 7-5.

SIMONA HALEP INDIAN WELLS 2018. In setul secund a fost fost doar o jucatoare pe teren. Compatrioata noastra si-a dominat copios adversara care a mai reusit sa obtina un singur game: 6-1 pentru constanteanca si pentru Simona a inceput sa se intrevada finala turneului american.

In faza sferturilor de finala, Simona Halep o va intalni pe croata Petra Martic (nr.51 WTA) cea care a dispus in optimi de Marketa Vondrousova (Cehia, nr.54 mondial).

BILETUL ZILEI 29 IANUARIE 2015. Sevilla, pe cartea atacului!

TENIS: Andreea Mitu a castigat finala de dublu feminin de la Sao Paulo