SIMONA HALEP a invins-o pe Daria Kasatkina in turul 2 al turneului de la Miami

By Delia Ion martie 25, 2016 11:06

SIMONA HALEP MIAMI 2016. Simona Halep s-a calificat in turul 3 al turneului de tenis de la Miami dupa ce a depasit-o in runda secunda pe rusoaica Daria Kasatkina (nr.36 WTA), scor 6-3, 7-5, la capatul a o ora si 26 de minute de joc efectiv.

SIMONA HALEP MIAMI 2016. Partida a debutat cu un break al campioanei noastre insa Kasatkina si-a revenit destul de rapid si a egalat situatia in set la 3. Au urmat apoi trei game-uri castigate de Halep prin care i-a demonstrat adversarei ca nu-i va oferi sansa unei surprize.

SIMONA HALEP MIAMI 2016. Setul al doilea a fost unul spectaculos pe parcursul caruia s-au inregistrat cateva schimbari de situatie. Dupa ce a castigat pe serviciul adversarei, Simona a condus cu 3-1, 4-1 si chiar cu 5-2.

SIMONA HALEP MIAMI 2016. A fost momentul in care rusoaica a parut ca reintra in joc, adjudecandu-si trei game-uri consecutive. Compatrioata noastra s-a dovedit insa mai inspirata pe finalul setului si, dupa un nou break, s-a impus cu 7-5.

SIMONA HALEP MIAMI 2016. Pentru un loc in optimile de finala, Halep se va duela cu germanca Julia Goerges (loc 66 mondial), care a invins-o in partida precedenta pe Samatha Stosu, scor 3-6, 6-1, 6-4.

SIMONA HALEP MIAMI 2016. Halep si Goerges s-au mai intalnit o singura data, la Madrid in 2014, atunci constanteaca impunandu-se in numar minim de seturi, scor 6-2, 6-0.