2.2 C
24 noiembrie 2020
Social

Simona Halep a invins-o pe Eugenie Bouchard si este in sferturi la Indian Wells

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului detenis de la Indian Wells, dupa de a depasit-o pe canadianca Eugenie Bouchard, la capatul unei partide care a durat 1 ora si 41 de minute de joc efectiv.

Constanteanca s-a impus in trei seturi, scor 6-2, 1-6, 6-4, dupa mari emotii. Bouchard (nr.19 WTA), a reusit un break, in setul 3, ducand scorul la 4-3, in postura in care ea urma la serviciu.

Halep a castigat insa trei game-uri la rand, apropiindu-si victoria si un loc in sferturile competitiei, unde o va intalni pe australianca Casey Dellacqua (nr.78 WTA).

Dellacqua este o jucatoare venita din calificari, in optimi, australianca beneficiind de neprezentarea tenismenei americance Lauren Davis.

In urma calificarii in faza sferturilor de finala ale Indian Wells, Halep si-a asigurat un total de 215 puncte WTA si un cec, in valoare de 104.000 dolari.

Greva generala la metrou, sindicalistii cer ca salariile angajatilor sa fie majorate cu 42%