Simona Halep, eliminata de la Turneul Campioanelor de Agnieszka Radwanska 7-6 (5), 6-1

Simona Halep a fost eliminata, joi dimineata, de la Turneul Campioanelor de poloneza Agnieszka Radwanska, scor 7-6(5), 6-1. „Cheia meciului a fost primul set”, a spus Radwanska imediat ce s-a incheiat partida cu Simona. Desi a condus cu 5-1 in tiebreak, Simona Halep a pierdut incredibil cu 7-5, iar in setul al doilea a fost pur si simplu zdrobita de Radwanska, romanca fiind pe teren doar fizic.

Poloneza Radwanska s-a impus in doua seturi (7-6 (5), 6-1 si a eliminat-o pe Simona Halep de la Turneul Campioanelor. Ce s-a intamplat cu Simona? Nu i-a functionat primul serviciu, a fost neinspirata in momentele importante, s-a lasat stapanita de frustrare si nu a reusit sa fructifice numeroasele sanse de break avute, noteaza hotnews.ro. Partida a durat o ora si 44 de minute.

Simona Halep i-a „permis” adversarei sa fie felicitata la finalul meciului pentru cea de-a 500-a victorie din cariera in circuitul WTA.

Statistica partidei Simona Halep vs Agnieszka Radwanska:

Asi: 0-3
Duble greseli: 4-1
Puncte castigate cu primul serviciu: 53%-65%
Puncte castigate cu al doilea serviciu: 46%-51%
Puncte de break castigate: 1/9(11%) – 4/8(50%)
Puncte castigate la retur: 39%-49%
Total puncte castigate: 67/151(44%) – 84/151(55%).

Florin Surugiu si-a cerut in casatorie iubita chiar pe terenul de la Wembley. VIDEO

Djokovici este castigatorul US OPEN, dupa ce l-a invins pe Federer cu scorul de 6-4, 5-7, 6-4, 6-4