-2.8 C
1 decembrie 2020
HALEP-SVITOLINA TURNEUL CAMPIOANELOR

SIMONA HALEP – ELINA SVITOLINA LIVEONLINE TURNEUL CAMPIOANELOR 2017

Siomona Halep a fost invinsa de Elina Svitolina in ultimul meci din Grupa Rosie a Turneului Campioanelor si a ratat calificarea in semifinalele competitiei acolo unde Caroline Wozniacki o va intalni pe Venus Williams si Karolina Pliskobva se va duela cu Caroline Garcia.

HALEP-SVITOLINA. Simona castiga pe propria serva insa nu reuseste sa recupereze break-ul in plus obtinut de Svitolina. Scor final: Halep-Svitolina: 3-6, 4-6.

HALEP-SVITOLINA. Halep nu se poate concentra in momentele importante ale intalnirii. Pare a ceda intiativa Elinei care se mai are un game pana la a transa disputa in favoarea sa. Scor Halep-Svitolina 3-6, 3-5.

HALEP-SVITOLINA. Cele doua jucatoare merg cap la cap in setul secund. Nu este cea mai buna zi a Simonei insa speram ca-si va dovedi plusul de valoare in urmatoarele game-uri. Scor Halep-Svitolina 3-6, 3-3.

HALEP-SVITOLINA. Din pacate, Simona pierde avantajul luat in primele game-uri ale setului secund. Demostreaza acelasi tenis oscilant cu care si-a obisnuit fanii. Scor Halep-Svitolina 3-6, 2-2.

HALEP-SVITOLINA. Debut excelent de set pentru compatrioata noastra. Isi impune serviciul apoi dubleaza cu un break, revenind de la 0-40. Scor Halep-Svitolina 3-6, 2-0.

HALEP-SVITOLINA. Svitolina isi adjudeca serviciul si se impune in primul set al inatlnirii cu Simona Halep, lidera clasamentului mondial. Scor Halep-Svitolina 3-6.

HALEP-SVITOLINA. Desi nu mai are sanse de a se califica in semifinale, Svitolina joaca cu ambitie si este favorita la castigarea primului set. Scor Halep-Svitolina 3-5.

HALEP-SVITOLINA. Cele doua jucatoare par dispuse sa nu ofere adversarei sanse de break. Halep se impune din ce in ce mai lejer cand serveste. Scor Halep-Svitolina 2-4.

HALEP-SVITOLINA. Simona incearca sa nu piarda contactul cu adversara ei. Se impune pe propriul serviciu insa ramane la doua game-uri distanta de jucatoarea din Ucraina. Scor Halep-Svitolina 1-3.

HALEP-SVITOLINA. Svitolina incepe mai bine intalnirea si reuseste primul break al intalnirii in game-ul cu numarul 2. Scor Halep-Svitolina 0-2.

SIMONA HALEP-ELINA SVITOLINA LIVE TURNEUL CAMPIOANELOR. Simona Halep, actuala lidera a topului WTA, o infrunta pe Elina Svitolina (Ucraina, nr.4 mondial), in ultima partida din grupa Rosie a Turneului Campioanelor desfasurat in aceste zile in Singapore. Partida are o dubla importanta pentru campioana noastra, atat pentru calificarea in faza semifinalelor cat si in vederea indeplinirii obiectivului de a ramane pe prima treapta a clasamentului WTA, pana la finalul acestui an.

SIMONA HALEP-ELINA SVITOLINA LIVE TURNEUL CAMPIOANELOR. Simona pleaca cu prima sansa in aceasta disputa in fata unei adversare care traverseaza o perioada mai putin fasta a carierei, cu esecuri neasteptate in turneele disputate in aceasta toamna in Asia, cauzate insa si de o accidentare care i-a afectat randamentul.

SIMONA HALEP-ELINA SVITOLINA LIVE TURNEUL CAMPIOANELOR. Compatrioata noastra a evoluat oscilant la acest turneu major. In prima partida si-a luat revansa in fata frantuzoaicei Caroline Garcia, dupa infrangerea suferita in finala de la Beijing, pentru ca in a doua partida sa fie surclasata de daneza Caroline Woszniaki.

Svitolina are deja la activ doua infrangeri in grupa, cu Caroline Garcia si cu Caroline Woszniaki, si, dupa victoria de azi a frantuzoaicei in fata lui Woszniaki, nu mai are nicio sansa de a promova in semifinale.

In schimb, Halep este extrem de motivata pentru acaest duel. Va urca in semifinale daca o va invinge pe Svitolina, chiar si la un set diferenta si va avea sansa de a transa duelul cu Pliskova pentru sefia clasamentului mondial.

Pana in prezent, Halep si Svitolina au disputat patru intalniri directe, scorul fiind egal: 2-2.

Florin Mergea si Rohan Bopanna, in finala Turneului Campionilor

SIMONA HALEP ROLAND GARROS 2017. Campioana noastra a ratat sansa de a castiga primul sau turneu de Grand Slam

CSM BUCURESTI a invins pe FTC Budapesta si s-a calificat din nou in FINAL FOUR al Ligii Campionilor