7.6 C
17 octombrie 2021
HALEP STRYCOVA INDIAN WELLS

SIMONA HALEP – HEATHER WATSON LIVE ONLINE 28 martie 2016 in optimile de finala de la Miami 2016

HALEP VS WATSON MIAMI 2016. Game, set si meci HALEP. Constanteanca a invins-o pe Watson cu 6-4, 6-3 si va evolua in sferturi cu invingatoarea din partida Agnieszka Radwanska (Polonia-nr.2 mondial) – Timea Bacsinszky (Elvetia-nr.20 mondial).

HALEP VS WATSON MIAMI 2016. Tresarire de orgoliu pentru britanica. Isi castiga serviciul si se apropie la un game de Halep. Scor Halep-Watson 5-4, 6-3.

HALEP VS WATSON MIAMI 2016. Halep se apropie de o noua victorie in circuitul WTA. O conduce pe Watson cu 5-3 in setul 2 si mai are nevoie doar de un game pentru a se califica in sfertuile de finala. Scor Halep-Watson 5-3, 6-3.

HALEP VS WATSON MIAMI 2016. Este clar. Cele doua jucatoare se simt foarte bine pe servciul adversarei. Halep reuseste un nou break si ia conducerea in setul 2. Scor Halep-Watson 4-3, 6-3.

HALEP VS WATSON MIAMI 2016. Britanica nu renunta la lupta si castiga un game pe serviciul Simonei. Scor Halep-Watson 3-3, 6-3.

HALEP VS WATSON MIAMI 2016. Compatrioata noastra incepe sa-si impuna jocul in fata tenacei sale adversare. Castiga primul break din setul 2 si ia o optiune serioasa pentrua  invinge. Scor Halep-Watson 3-2, 6-3.

HALEP VS WATSON MIAMI 2016. Este 2-2 in setul 2 si Halep se pregateste sa dea asaltul decisiv pentru a-si adjudeca victoria. Scor Halep-Watson 2-2, 6-3.

HALEP VS WATSON MIAMI 2016. Watson se impune in al treilea game al setului 2. Scor Halep-Watson 1-2, 6-3.

HALEP VS WATSON MIAMI 2016. Game Halep. Romanca egaleaza in setul 2. Scor Halep-Watson 1-1, 6-3.

HALEP VS WATSON MIAMI 2016. Watson castiga primul game jucat in setul 2. Scor Halep-Watson 0-1, 6-3.

HALEP VS WATSON MIAMI 2016. Game la zero pentru compatrioata noastra care se impune astfel in primul set al intalnirii. Scor Halep-Watson 1-0 la seturi.

HALEP VS WATSON MIAMI 2016. Suita de patru game-uri consecutive castigate de jucatoarea noastra. Halep este aproape de a castiga primul set al intalnirii. Scor Halep-Watson 5-3, set 1.

HALEP VS WATSON MIAMI 2016. Halep conduce pentru prima oara in aceasta intalnire. Scor Halep-Watson 4-3, set 1.

HALEP VS WATSON MIAMI 2016. Break Simona. Jucatoarea noastra restabileste echilibrul, dupa 6 game-uri jucate. Scor Halep-Wtason 3-3, set 1.

HALEP VS WATSON MIAMI 2016. Simona ramane aproape de adversara ei. Castiga al 5-lea game al intalnirii. Scor Halep-Watson 2-3, set 1.

HALEP VS WATSON MIAMI 2016. Britanica se distanteaza la 3-1, dupa ce se impune prima oara pe propriul serviciu. Scor Halep-Watson 1-3, set 1.

HALEP VS WATSON MIAMI 2016. Pare ziua break-urilor. Watson intra din nou in avantaj dupa ce se impune pe serviciul campioanei din Romania. Scor Halep-Watson 1-2, set 1.

HALEP VS WATSON MIAMI 2016. Simona reuseste sa egaleze pe tabela de marcaj dupa un break venit in urma unul game foarte lung. Scor 1-1, set 1.

HALEP VS WATSON MIAMI 2016. Watson castiga primul game pe serviciul lui Halep. Scor 0-1 in setul 1.

Simona Halep joaca impotriva britanicei Heather Watson (nr.69 WTA), intr-o partida contand pentru optimile de finala ale turneului de tenis de la Miami. Simona incepe disputa din postura de favorita in contextul in care manifesta o evidenta revenire de forma fata de inceputul anului.

Halep a ajuns in optimi dupa ce a invins-o in turul 2 pe rusoaica Daria Kasatkina, scor 6-3, 7-5 si in turul 3 pe germanca Julia Goerges, scor 6-4, 6-1.

Heather Watson a debutat la Miami inca din primul tur, jucat impotriva cehoaicei Petra Cetkovska, intalnire castigata cu scorul de 6-1, 6-0. In tururile urmatoare, adversara de azi a Simonei le-a invins pe americanca Sloane Stephens, scor 6-3, 6-0, si pe belgianca Yanina Wickmayer, scor 3-6, 7-5, 6-3.

Simona Halep a evoluat pana in prezent de doua ori impotriva tenismenei Heather Watson, ambele dueluri fiind adjudecate de constanteanca, 4-6, 6-4, 6-2, in 2013 la US Open si 6-2, 6-4, in 2014, la Roland Garros.

Costel Pantilimon s-a transferat de la Sunderland la Watford

Sorin Avram, fost jucator la Steaua si la echipa nationala, a murit

SIMONA HALEP s-a calificat in sferturi la Roma unde o va intalni pe Alexandra Dulgheru