2.6 C
26 februarie 2021
Halep si Begu se intalnesc in semifinalele turneului WTA de la Shenzhen

SIMONA HALEP – MADISON KEYS LIVE ONLINE TURNEUL CAMPIOANELOR LA TENIS

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016.Game, set si meci Simona Halep. Victorie in numar minim de seturi. Scor Halep – Keys 6-2, 6-4.

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016.Simona ridica nivelul jocului exact cand era nevoie. Reuseste un break si este doar la un singur game de a castiga partida. Scor Halep – Keys 6-2, 5-4.

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016.Vine primul break pentru americanca. Scor Halep – Keys 6-2, 4-4.

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016. Keys incearca sa ramana in joc. Isi castiga serviciul si se apropie de Simona la un singur game. Scor Halep – Keys 6-2, 4-3.

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016. Joc convingator al campioanei noastre. Patru puncte consecutive cstigate de Simona si ea se distanteaza pe tabele de marcaj. Scor Halep – Keys 6-2, 4-2.

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016.Simona a fructificat sfaturile antrenorul ei si a reusit primul break al setului 2. Scor Halep – Keys 6-2, 3-2.

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016. Game elocvent pentru diferenta de valoare dintre cele doua combatante. Simona castiga la 0 si egaleaza situatia in set. Scor Halep – Keys 6-2, 2-2.

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016. Keys castiga gameul si oc onduce pe Halep cu 2-1 in setul secund. Scor Halep – Keys 6-2, 1-2.

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016.Americanca a avut o minge de break pe care insa a ratat-o. Halep a revenit si a egalat situatia din setul secund. Scor Halep – Keys 6-2, 1-1.

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016.  Game spectaculos castigat in cele din urma de Keys. Scor Halep – Keys 6-2, 0-1.

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016. Game si set adjudecat de Sinona Halep. Scor Halep – Keys 6-2.

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016. Halep face cateva freseli nefortate si i permite adversarei sa castige game-ul. Scor Halep – Keys 5-2 (setul 1).

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016. Simona ia o optiune serioasa de a castiga setul. Isi adjudeca serviciul si conduce cu 5-1.

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016. Zece puncte la rand castigate de constanteanca si scorul devine 4-1 in setul 1 al intalnirii.

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016. Halep incepe sa domine partida. Isi adjudeca serviciul la 0. Scor Halep – Keys 3-1 (setul 1).

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016.Compatrioata noastra a castigat pe serviciul aadversarei la a patra minge de break. Scor Halep – Keys 2-1 (setul 1).

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016.Halep se impune pe propriul serviciu dupa ce fusese egalata de Keys la 40. Scor Halep – Keys 1-1.

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016. Americanca castiga primul game al intalnirii. Scor Halep – Keys 0-1.

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016. Simona Halep debuteaza duminica intr-o noua editie a Turneului Campionilor programat a se desfasura in aceste zile in Singapore. Compatrioata noastra aflata in acest moment pe pozitia a patra a topului mondial pleaca cu mari sperante la castigarea turneului in conditiile in care Serena Williams nu va lua parte la aceasta competitie.

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016. Adversara ei din runda inaugurala este americanca Madison Keys (nr.7 WTA), o jucatoare care a demonstrat pe parcursul acestui an ca poate pune probleme oricarei adversare aflate in varful ierarhiei modiale.

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016. De-a lungul acestui sezon, cele doua jucatoare s-au intalnit de trei ori, toate intalnirile terminanduse cu victoria campiaonei noastre, 2-1 la Wimbledon, 2-0 la Montreal si 2-0 la Wuhan.

SIMONA HALEP MADISON KEYS TURNEUL CAMPIOANELOR 23 OCTOMBRIE 2016. Simona Halep conduce si la capitolul intalniri directe desfasurate pe o suprafata rapida,asa cum este cea de la Singapore, din trei partide constanteanca impunandu-se in doua.

Roger Federer s-a calificat in semifinalele Turneului Campionilor

ALEGERI FIFA: Printul Ali bin Al Hussein s-a retras inainte de turul II, Joseph Blatter a castigat alegerile FIFA

Mircea Sandu este cercetat intr-un dosar in care este acuzat de constituirea unui grup infractional organizat