7.5 C
24 septembrie 2021
Halep si Begu se intalnesc in semifinalele turneului WTA de la Shenzhen

SIMONA HALEP MIAMI 2016. Constanteanca a invins-o pe Goerges si s-a calificat in optimile de finala

SIMONA HALEP MIAMI 2016. Simona Halep s-a calificat in optimile de finala ale turneului de tenis de la Miami dupa ce a depasit-o intr-o maniera categorica pe germanca Julia Goerges (locul 66 WTA), scor final 6-4, 6-1, la capatul a o ora si 35 de minute de joc efectiv.

SIMONA HALEP MIAMI 2016. Inceputul de partida a fost totusi ezitant pentru campioana noastra, Goerges impunandu-se trei game-uri la rand. A fost momentul in care pe teren a existat o singura jucatoare. Simona a castigat de doua ori pe serviciul adversarei si a dus setul la 5-3.

SIMONA HALEP MIAMI 2016. Germanca a avut o scurta tresarire de orgoliu la 5-4 insa Halep a punctat decisiv incheind primul set cu scorul de 6-4, dupa aproape o ora de joc.

SIMONA HALEP MIAMI 2016. Setul al doilea a fost la discretia constantencei. Goerges si-a valorificat avantajul propriului serviciu luand avantaj minim 1-0 insa Simona Halep nu i-a mai lasat nicio sansa adversarei si, cu sase game-uri castigate consecutiv, a castigat partida, dupa un final entuziasmant.

SIMONA HALEP MIAMI 2016. In urmatoarea faza a competitiei, Halep o va intalni pe britanica Heather Watson (69 WTA) in fata careia are doua victorii la activ, ultima obtinutua in 2014, la Roland Garros, scor 6-2, 6-4.

“Alerg 24h Autism Marea Neagra” se va desfasura pe 5 si 6 mai pe plaja din Mamaia. Cursa inedita introdusa la initiativa puscasilor americani de la baza Mihail Kogalniceanu