SIMONA HALEP MIAMI 2017

SIMONA HALEP va juca in sferturi la Miami impotriva britanicei Johanna Konta

SIMONA HALEP MIAMI 2017. Simona Halep va evolua in sferturile de finala ale turneului de tenis Premier Mandatory de la Miami dupa ce a eliminat-o in optimi pe australianca Samantha Stosur (nr.19 WTA), la capatul a trei seturi si 2 ore si 11 minute de joc efectiv, scor 4-6, 7-5, 6-2.

SIMONA HALEP MIAMI 2017. A fost o partida cu doua parti diametral opuse. In primul set Stosur a detinut initiativa si s-a impus cu 6-4. Desfasurare atipica in setul secund. Din primele sase gamuri, 5 s-au finalizat cu break-uri, 3 de partea australiencei si 2 de partea Simonei. Stosur si-a valorificat apoi serviciul si s-a distantat la 5-2 moment in care Halep a inceput sa puna stapanire pe joc.

SIMONA HALEP MIAMI 2017. Compatrioata noastra a dus scorul in set la 4-5, a salvat apoi o minge de meci si, din acel moment, a demonstrat ca poate evolua la nivel de mare campioana. A reusit trei gameuri consecutive si s-a impus in set cu 7-5.

SIMONA HALEP MIAMI 2017. In cel de-al treilea set, Halep si-a facut viata usoara. Nu a mai pierdut pe propriu serviciu si, dupa doua break-uri, a dus tabela la 6-2. Victorie spectaculoasa a constantencei care aminteste de o alta izbanda cu o astfel de rasturnare de scor inregistrata in urma cu 3 ani la Doha, impotriva lui Karin Knapp.

SIMONA HALEP MIAMI 2017. In sferturi, Halep o va intalni pe Johanna Konta (Marea Britanie – nr.11 WTA) care a dispus in optimi de Lara Arruabarrena (Spania – nr.72 WTA) cu scorul de 7-5, 6-1.

LIGA CAMPIONILOR: Program complet sferturi de finala

ROLAND GARROS 2017. Sorana Cirstea s-a calificat in turul 2 dupa un succes categoric in fata lui Shuai Peng

George Puscas eroul lui Benevento. Clubul din sudul Italiei a promovat in Serie prin golul internationalului roman