Steaua Bucuresti – FC Basel 1-1 (0-0), in etapa a III-a a grupelor Ligii Campionilor

Steaua Bucuresti a  obtinut primul punct in actuala editie a Ligii Campionilor, dupa remiza scoasa in extremis cu FC Basel (Elvetia), in etapa a treia a grupei E, scor 1-1.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 48 prin Diaz la o grava greseala defensiva a lui Latovlevic.

Egalarea a survenit in minutul 88, brazilianul Tatu, introdus in teren in partea secunda, inscriind cu un sut plasat dupa o centrare venita de pe partea dreapta a atacului stelist de catre Adi Popa.

Au evoluat urmatoarele formatii:

Steaua Bucuresti: Tatarusanu – Georgievski, Szukala, Gardos, Latovlevic – Bourceanu, Pintilii (Filip ’59) – Popa, Stanciu (Tatu ’55), Tanase – Piovaccari (Kapetanos ’46). Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

FC Basel: Sommer – Voser, Schar, Ivanov, Safari (Xhaka ’68) – Diaz, Serey Die (Ajeti ’87), F. Frei – Salah, Streller (Elneny ’74), Stocker. Antrenor: Murat Yakin.

Cartonase galbene: Georgievski ’65, Szukala ’79 / Schar ’19, Voser ’23.

Daniel Prodan a murit la numai 44 de ani. A facut infarct in casa din Voluntari

KOBE BRYANT, vedeta formatiei Los Angeles Lakers, si-a anuntat retragerea din activitate la finalul acestui sezon

Simona Halep si Horia Tecau, cei mai buni jucatori romani de tenis pe 2015 la Gala FRT din Fratelli