STEAUA – FC BRASOV 3-0 (1-0). Bucurestenii defileaza spre un nou titlu de campioana!

By Bogdan aprilie 28, 2014 19:54

Steaua Bucuresti se apropie de un nou titlu de campioana a Romaniei dupa victoria obtinuta pe teren propriu, cu scorul de 3-0, impotriva echipei FC Brasov.

Gazdele au deschis scorul in minutul 42, Latovlevic, fundasul stanga al bucurestenilor, inscriind spectaculos cu un sut plasat, din afara careului de 16 metri.

In minutul 60 campionii puteau sa-si dubleze avantajul insa Stanciu a ratat lovitura de la 11 metri, acordata de arbitrul George Gaman la o faza in care Chipciu fusese faultat de Straut, in suprafata de pedeapsa.

S-a facut insa 2-0 in minutul 77 cand acelasi Alex Chipciu a punctat cu o lovitura de cap dupa un serviciu perfect venit de pe partea dreapta de la Adi Popa.

Tot cu o lovitura de cap a inscris si Sukala pentru 3-0, fundasul stelist fructificand o lovitura de colt executata de Keseru, in minutul 86.

Au evoluat urmatoarele formatii:

Steaua: Tatarusanu – Varela, Szukala, Gardos, Latovlevici – Pintilii (cpt.), Prepelita (Stanciu ’38) – A. Popa, Sanmartean, Tanase (Keseru ’64) – Chipciu (Piovaccari ’79)

FC Brasov: Fl. Iacob – Straut, Machado (cpt.), M. Constantin, Serginho – Vagner (Szekely ’58), Mateiu, Madeira, Aganovic (Surdu ’73) – A. Cristea (Fonseca ’63), Grigorie

Sursa foto: captura evz.ro