0.1 C
28 noiembrie 2021
Viata bate filmul

SPARTA PRAGA – STEAUA, rezultat 1-1. Stanciu, jucatorul de aur de care cehii s-au temut cel mai tare

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Steaua reuseste sa obtina un 1-1 la Praga datorita lui Stanciu. SPARTA PRAGA – STEAUA, SCOR 1 – 1. Au marcat Sural in minutul 35 si Stanciu in minutul 75. Steaua pleaca cu speranta catre Bucuresti, acolo unde peste opt zile va juca returul pe Arena Nationala. Meciul dintre Steaua si Sparta Praga s-a jucat in prima mansa a turului trei preliminar din Liga Campionilor. Partida a fost tranmisa in format Live Text de HotWeek.

A plouat foarte tare la Praga, insa terenul se prezinta in conditii bune de joc. Adi Popa a fost rezerva, in aceasta seara, nefiind complet recuperat. Totusi, de Stanciu s-au temut cehii cel mai mult, presa din Cehia insistand in comentariile lor pe acest jucator. Si au avut dreptate, pentru ca inegalabilul Stanciu a reusit sa inscrie in repriza a doua.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Un prim sfert de ora bun din partea celor de la Steaua, insa cehii deschid scorul in minutul 35 prin golul lui Sural. Steaua a jucat cu tehnica si curaj in prima parte a jocului, reusind sa o tina la distanta pe Sparta Praga, dar povestea frumoasa s-a terminat in minutul 35, cand cehii au deschis scorul. Pe stadionul Letna sunt si cativa fani ai Stelei veniti din Germania, Franta sau Belgia. Returul STEAUA – SPARTA se joaca peste opt zile pe Arena Nationala (miercuri, 3 august).

In ultimele 10 minute din prima repriza Steaua a lasat garda jos si cehii au semanat panica in jumatatea ros-albastra. Cehii au vazut in picioare ultimele minute din prima repriza.

Steaua revine in lupta pentru calificare abia in minutul 75 a celei de-a doua reprize. SPARTA – STEAUA, SCOR 1-1 dupa prima repriza (Sural 35′, Stanciu 75′).

ESTE  FINAL DE MECI PE STADIONUL LETNA, SPARTA – STEAUA, SCOR 1-1.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 90+3: Enache primeste cartonas galben.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 90+2: Posesie pentru Steaua pe final de meci, Reghe le face semn jucatorilor sa se duca catre careul din spate. Suporterii cehi sunt dezamagiti de scorul de pe tabela, dupa euforia de la finalul primei reprize.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 90: Se arata 4 minute de prelungiri.

Michal Kadlec p-rimeste cartonas galben in minutul 88. Un minut mai tarziu este schimbare la oaspeti: Vlad Achim este inlocuit de Dan Popescu.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 80: Costa Nhamoinesu ii ia locul lui Ondrej Zahustel pentru Sparta Praga.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 75: GOOOL STEAUA! Nicusor Stanciu ii executa pe cehi cu un sut care readuce Steaua in lupta pentru calificare. Executie excelenta la vinclu, in sfarsit o minge la care nu a ajuns portarul ceh. Steaua revine cu un sfert de ora inainte de final. SPARTA – STEAUA, SCOR 1 – 1.

In minutul 72, galben pentru Martin Frydek (Sparta Praga).

Cartonas galben pentru Ondrej Zahustel in Minutul 72.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 69: Mai sunt 20 de minute de speranta pentru Steaua si suporterii ei.

Marek Matejovsky (Sparta Praga) este avertizat cu galben de arbitru.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 65:  Ocazie in careu pentru ros-albastri. Stanciu suteaza puternic, insa pe directia pe care se afla si portarul cehilor. Este cea mai mare ocazie a Stelei in acest meci.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 63: Sparta Praga face o schimbare: Marek Matejovsky in locul lui Ales Cermak. Si Laurentiu Reghecampf schimba, Sulley Sariki Muniru il inlocuieste pe Adnan Aganovic.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 61:  Ocazie pentru Momcilovic.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 54: Cartonas galben pentru Pintilii. Intra si Adi Popa pe teren.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 53: Lovitura libera pentru cehi, dupa o intrare a lui Tudorie. Adi Popa va intra pe teren in urmatoarele minute.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 52: Tamas primeste cartonas galben dupa un fault la Lafata.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 51: Lovitura libera pentru Sparta, dar cehii suteaza nu foarte precis.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 49: Prima actiune pentru Steaua a lui Golubovici. Mingea a tins plasa, Steaua incepe a doua repriza in forta.

A inceput a doua repriza SPARTA PRAGA – STEAUA.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 45: Steaua reuseste sa scape cu un singur gol in finalul primei reprize, desi cehii ar fi putut marca mai mult. Steaua termina prima repriza in atac. Doar prin posesie Steaua o poate tine pe Sparta la respect. Pe banca se afla foarte multi pusti, solutiile de schimbare nefiind tocmai incurajatoare.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 42: Aganovici primeste cartonas galben. E al doilea stelist care ia galben in acest meci, dupa Stanciu

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 39: Cehii devin foarte periculosi, jocul bun al lui Tamas s-a risipit ca un castel de nisip.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 35: GOL PRAGA! Cehii deschid scorul din corner. Sural impinge mingea cu capul in poarta lui Nita. SPARTA – STEAUA, scor 1-0.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 32: Steaua vine cu o replica imediat dupa ocazia cehilor. Cateva momente mai tarziu stelistii sunt la un pas sa obtina 11 metri. Momcilovic  a cazut de langa adversarul sau, e genul de executie in care Romania ar fi primit 11 metri. Steaua nu primeste penalty. SPARTA – STEAUA, scor 0-0.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 30: Steaua a scapat de un gol. Nita a intervenit dupa o gafa a lui Tamas. Scorul ramane 0-0.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 21: Ocazie mare pentru Stanciu, care reuseste sa patrunda pana in careul de 16 metri, insa portarul cehilor respinge. Un minut mai tarziu, Stanciu executa o lovitura libera.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 19: Cartonas galben pentru Stanciu, care a periclitat executarea unei lovituri libere. Stanciu este, insa, un lider, de la el se asteapta sa conduca echipa. STEAUA – SPARTA PRAGA, SCOR 0-0, min 19.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 6: Ocazie pentru Sparta! Dockal a sutat cu latul din interiorul careului, dar Nita preia fara dificultate.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 5: Un meci inceput in forta de Steaua cu doua ocazii ale lui Stanciu si Tosca. De precizat ca niciuna dintre cele doua formatii nu a inceput sa joace inca in campionat. Steaua mizeaza pe experienta lui Tamas, joaca sus, are tupeu si curaj si asta conteaza foarte mult.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Min 4: Ocazie pentru Steaua, prin Stanciu, care a reluat cu capul centrarea buna a lui Momcilovic. Portarul gazdelor a respins insa mingeafoarte bine.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. ORA 21.01: A inceput meciul, avem multe sperante pentru Steaua lui Reghecampf. Se joaca pentru foarte multi bani, o miza estimativa de 10 milioane pentru fiecare echipa. De precizat ca Adi Popa este doar rezerva, nefiind complet recuperat. Suporterii Stelei asteapta de 10 ani o victorie in grupele Champions League. Stadionul Letna are aproximativ 20.000 de locuri.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. ORA 21.00: 15.000 de spectatori sunt la meciul Sparta Praga – Steaua. Este primul si poate cel mai important meci al nostru, au spus stelistii inainte de acest meci. Este un meci foarte important si pentru Laurentiu Reghecampf.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Meciul dintre Steaua si Sparta Praga are o miza cu greutate pentru Steaua. Daca va reusi sa-i invinga pe cehi, Steaua isi va asigura venituri de cel putin 10 milioane de euro. Meciul este cu atat mai important cu cat chiar finantatorul Gigi Becali a spus in mai multe randuri ca nu va mai imprumuta clubul in momentele dificile, amenintand chiar cu insolventa.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Daca Steaua invinge Sparta Praga si se califica in play-off-ul Champions League, isi asigura un bonus de 3 milioane de euro, acordat de UEFA echipelor care ajung aceasta faza a preliminariilor.

SPARTA PRAGA – STEAUA – ECHIPELE DE START

Sparta: Bicik – Holek, Brabec, Kadlec – Zahustel, Dockal, Frydek, Cermak, Konate – Sural, Lafata
Rezerve: Koubek, Mazuch, Fatai, Matejovsky, Marecek, Costa, Julis
Antrenor: Zdenek Scasny

Steaua: Niță – Enache, Tamaș, Toșca, Momcilovic – Pintilii, Achim – Aganovic, Stanciu, Tudorie – Golubovic
Rezerve: Cojocaru, Simion, Sulley, Vîlceanu, Mihai, Dan Popescu, A. Popa
Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

In aceasta vara, Sparta Praga a disputat 5 partide de pregatire si a obtinut o singura victorie, cu SK Dynamo Ceske Budejovice (2-1), remizand in ultimul amical cu Fenerbahce (0-0).

Într-o analiză comparativă facuta de GSP, roș-albaștrii sunt superiori la capitolul trofee, dar și în ceea ce privește cel mai bine cotat fotbalist din lot și suma investită în transferuri în această vară.

STEAUA – SPARTA PRAGA. LIVE ONLINE. Potrivit GSP, 4,1 milioane de euro e suma certă pe care Steaua o încasează în urma vânzărilor de jucători din această vară: Chipciu 3 milioane şi Varela 1,1 milioane. Se pot adăuga bonusuri de încă un milion de euro. De cealaltă parte, Sparta a vândut de 8 milioane.

In total, 31 de partide au jucat formațiile românești contra celor din Cehia. Bilanț: 12 victorii pentru România, 9 rezultate de egalitate și 10 succese ale adversarilor.

Cota caselor de pariuri este 4,55 ca Steaua să câștige meciul din această seară de la Praga, în timp ce cehii sunt favoriți și au cota 1,75

Echipele probabile:

Sparta: Bicik – Holek, Brabec, Kadlec – Zahustel, Dockal, Frydek, Marecek, Costa – Lafata, Fatai
Rezerve: Koubek, Mazuch, Matejovsky, Konate, Chvatal, Sural, Julis
Absenți: Vacha (accidentat)

Steaua: Fl. Niță – G. Enache, Tamaș, Toșca, Momcilovici – N. Stanciu, Pintilii, Vl. Achim – Ad. Popa, Golubovici, Aganovici
Rezerve: V. Cojocaru, Tudorie, Muniru, Vâlceanu, D. Popescu, Ștefănescu, Chitoșcă
Absenți: Ov. Popescu, L. Filip (accidentați), Hamroun (exclus din lot)
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

ADMITERE 2015 UNIVERSITATEA BUCURESTI. Inscrieri admitere Drept, Geografie, Stiinte Politice, Psihologie, Jurnalism intre 9-18 iulie 2015