CAROLINE WOZNICKI TURNEUL CAMPIOANELOR 2017

TURNEUL CAMPIOANELOR 2017. Caroline Wozniacki a castigat competitia, in premiera

TURNEUL CAMPIOANELOR 2017. Caroline Wozniacki s-a impus in finala turneului de tenis Turneul Campionelor dupa ce a dispus in ultimul act al competitiei de veterana Venus Williams, scor 6-4, 6-4, dupa o ora si jumatate de joc.

TURNEUL CAMPIOANELOR 2017. A fost prima oara cand jucatoarea daneza a castigat Turneul Campioanelor dat si prima data cand a invins-o pe Venus dupa ce americanca avea la activ un 7-0 la general.

TURNEUL CAMPIOANELOR 2017. Am avut parte de o partida spectaculoasa si cu o posibila mare rasturnare de scor. Wozniacki, a sasea jucatoare a lumii la inceputul competitiei, conducea in primul set cu scorul de 5-0 insa tenacitatea adversarei sale a facut ca diferenta sa fie redusa la un singur game: 5-4.

Caroline Wozniacki a confirmat insa ca a avut parte de o saptamana foarte buna in Singapore, a inchis setul la 6-4, apoi a detinut controlul in actul secund pe care l-a castigat cu un scor similar.

In urma acestui rezultat, Caroline Wozniacki incheie anul pe treapta a treia a topului mondial, in spatele compatrioatei noastre, Simona Halep, si a cehoaicei Karolina Pliskova.

Valentin Constantinescu, unul dintre cei mai cunoscuti jurnalisti sportivi, a murit. Era corespondent Radio Romania