U Cluj – FC Brasov 2-0 (2-0) in etapa a 16-a a Ligii 1

Universitatea Cluj a obtinut cea de-a treia victorie consecutiva in Liga 1 dupa ce a dispus de FC Brasov, cu scorul de 2-0, intr-o partida contand pentru etapa a XVI-a.

Ambele goluri ale intalnirii au fost inscrise in prima repriza.

Atacantul gazdelor, Lemnaru, a deschis scorul in minutul 25, in urma unei actiuni personale finalizate spectaculos.

Kovacs a majorat diferenta, cu sase minute inainte de pauza, la capatul unei faze in care a driblat mai multi jucatori adversi.

Au evoluat urmatoarele formatii:

Universitatea Cluj: Veselovsky – Ciupe, Ninu, Abrudan, Takacs – Cristocea, Bucsa – Kovacs (Lungu ’55), Tirnacop (Mendy ’76), Borza – Lemnaru (Ene ’82). Antrenor: Mihai Teja

FC Brasov: Bordea – Vagner (Popa ’82), Machado, Cr.Ionescu, Serginho – Dias, Mateiu, Aganovici (Straut ’67), Surdu – Buga, Cristea (Fonseca ’58). Antrenor: Ilie Stan

Cartonase galbene: Aganovici ’28, Vagner ’51

Articole asemănătoare

Gigi Becali l-ar vinde pe Alibec si ar aduce la FCSB un golgheter al unei rivale

Ana Bogdan continua sirul victoriilor si se califica in sferturile turneului de la Bogota (Columbia)