SIMONA HALEP

US OPEN: Simona Halep s-a calificat in sferturi si o va intalni pe Victoria Azarenka

Simona Halep a avut o revenire fantastica si a reusit sa se califice in premiera in sferturile de la US Open, dupa ce a invins-o pe nemtoaica Sabine Lisicki, scor 6-7 (6), 7-5, 6-2, la capatul unui meci ce a durat peste doua ore si jumatate.

Cotata cu sansa a doua la castigarea trofeului US Open, Simona Halep a avut un start mai slab de partida, insa a reusit sa revina si sa gestioneze finalul partidei.

In sferturile de finala de la US Open, Simona Halep o va intalni pe bielorusa Victoria Azarenka, ocupanta locului 20 in clasamentul WTA. Pentru Simona Halep, aceasta este cea mai buna performanta pe care o reuseste la US Open.

REZULTATE NBA 6 NOIEMBRIE 2013: Indiana Pacers ramane neinvinsa dupa 5 runde