7.6 C
17 octombrie 2021
VIITORUL STEAUA LIVE ONLINE 19 MARTIE 2016

VIITORUL – STEAUA 1-3 in etapa a treia a play-off-ului Ligii 1. Steaua trece pe locul 2

VIITORUL – STEAUA, scor 1-3. Steaua a învins fără nicio problemă Viitorul, la Ovidiu, scor 3-1, într-un meci din etapa a treia din play-off. Au marcat: Tănase 73 / Hamroun 35 p., Ad. Popa 40, Stanciu 59. Cele două formații și-au pornit mai greu motoarele și după prima jumătate de oră niciuna dintre formații nu-și trecuse vreo ocazie de poartă, noteaza gsp.ro.

Pe un frig ca de mijloc de decembrie, -4 grade Celsius se înregistrau la Ovidiu, băieții lui Reghecampf au deschis scorul în minutul 35 dintr-un penalty obținut de Stanciu la o intervenție neglijentă a lui Goulon.

Chiar dacă fotbaliștii Viitorului au protestat, n-au mai putut schimba decizia centralului Marcel Bârsan și Hamroun a marcat din lovitura de pedeapsă.

Profitând de dezorganizarea din apărarea adversă, Steaua a mai înscris o dată patru minute mai târziu, când Adi Popa s-a strecurat printre Ganea și Goulon și l-a învins pe Pecanha. În momentul preluării balonului, mijlocașul campioanei și-a făcut mingea cu mâna, motiv pentru jucătorii ”Regelui” să conteste și această reușită.

După pauză, Hagi a forțat revenirea scoțându-i de pe teren pe fiul său și pe De Lucas. În locul acestora au intrat Vlad Rusu și Chițu. Planul tehnicianului de la Viitorul n-a funcționat și în minutul 59, Stanciu și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor după ce a scăpat singur cu portarul advers și l-a învins.

Florin Tănase a stabilit scorul final la a doua încercare dintr-o lovitură de pedeapsă, în minutul 73. Niță a respins în primă fază, iar atacantul a reluat cu capul în plasă. Varela a fost cel care a provocat penalty-ul după ce l-a faultat pe Rusu.

Steaua a urcat pe locul secund, cu 29 de puncte, la trei lungimi de liderul Astra, însă ambele formații au un meci mai mult decât Pandurii (28 de puncte) care va juca duminică cu Dinamo. Viitorul rpmâne pe 5, cu 24 de puncte.

Pe stadionul de la Ovidiu ninge ca in toiul iernii!

logo Viitorul VIITORUL 1 – 3 STEAUA logo Steaua LIVE TEXT

VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 90’+1: Patru minute de prelungiri. Thaer Bawab de la Steaua este fluierat in pozitie de ofsaid.

VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 90: Ioan Filip primeste cartonas galben.

VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 90: Adi Popa revine pe teren dupa o accidentare.

VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 87: Kevin Boli (Viitorul Constanta) primeste cartonas galben.

VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 80: Banel Nicolita primeste cartonas galben.

VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 78: Este ultima schimbare la Steaua. Iese Chipciu, intra Muniru.

VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 72: Penalty pentru Viitorul. Este a doua lovitura de la 11 metri din aceasta partida. Tanase suteaza si inscrie. Viitorul – Steaua, scor 1 – 3. Tanase a șutat slab, Niță a respins, după care, pe recuperare, Tănase a marcat cu capul, cu toată opoziția goalkeeper-ului roș-albaștrilor.

VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 70: Viitorul Constanta avanseaza prin Florin Tanase, care isi incearca sutul. Mingea prinde cadrul portii, dar tabela ramane neschimbata.
VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 69: Florin Tanase (Viitorul Constanta) trimite la poarta, fara rezultat insa.
VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 68: Razvan Marin trage pe poarta dar nu reuseste sa inscrie pentru Viitorul Constanta.
VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 65: Thaer Bawab intra in locul lui Alexandru Bourceanu.

VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 62: Are loc ultima schimbare la Viitorul. Iese Gandea, intra Coman.
VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 59: GOOOL STEAUA! Viitorul – Steaua, scor 0-3. Inscrie STANCIU! Mijlocașul Stelei a dejucat excelent jocul la ofsaid al gazdelor, după un assist de manual al lui Pintilii, a scăpat singur cu Pecanha și a finalizat cu un șut excelent pe colțul scurt.

VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 49: Aurelian Chitu primeste cartonas galben.
VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 47: Suteaza Stanciu, insa pe langa poarta.
VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 46: Inca o schimbare in echipa lui Gheorghe Hagi.Aurelian Chitu il inlocuieste pe Ianis Hagi.
VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 46: Schimbare si la Steaua. Gabriel Tamas intra in locul lui Jugurtha Hamroun.
VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 46: Schimbare la Viitorul. Vlad Rusu il inlocuieste pe Pablo De Lucas.

A INCEPUT REPRIZA A DOUA
PAUZA

VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 45: Marcel Barsan incheie prima repriza.
VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 44: Varela primeste si el galben pentru un fault la Hagi jr.
VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 40: Chipciu primeste cartonas galben.

VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 40: GOOL STEAUA. Marcheaza Adi Popa si extinde avantajul ros-albastrilor. Viitorul – Steaua, scor 0 – 2.

VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 37: Alexandru Bourceanu este avertizat!
VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 35: Herold Goulon de la Viitorul primeste cartonasul galben.

VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 35: Gooool STEAUA! Jugurtha Hamroun transforma lovitura de la 11 metri si aduce Steaua in avantaj, 0-1!

VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 19: Hamroun recupereaza balonul de la Banel Nicolita in propria jumatate, ii paseaza lui Chipciu, insa Pecanha se misca mai repede si respinge.

VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 14: Ofsaid la Banel Nicolita.
VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 14: Steaua ataca prin Nicolae Stanciu, care suteaza pe poarta, insa fara a pune in pericol poarta celor de la Viitorul.
VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 12: Pe Complexul Sportiv Academia Gheorghe Hagi, Viitorul Constanta este penalizata pentru ofsaid.
VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 9: Florin Tanase se afla in ofsaid.

VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 7: Prima faza de atac a Stelei. Enache centreaza de pe dreapta, reia cu capul Hamroun, insa pe langa poarta.
VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 6: FJucatorii lui Hagi fac un presing bun pana in preajma careului de 16 metri al Stelei. Ros-albastrii par a avea probleme la constructie.
VIITORUL – STEAUA LIVE Min. 1: Florin Tanase de la Viitorul Constanta primeste pasa de la Marin, suteaza, insa slab si nu prinde spatiul portii.

A inceput partida. Viitorul are lovitura de start.

VIITORUL – STEAUA Echipele de start

Viitorul: Pecanha – Benzar, Goulon, Boli, Ganea – R. Marin, I. Filip, De Lucas – Nicoliță, I. Hagi, F. Tănase
Rezerve: Buzbuchi, Perju, Rusu, Nedelcu, Chițu, Hodorogea, F. Coman

Steaua: Niță- Enache, Varela (cpt), Toșca, Momcilovici – Bourceanu, Pintilii – Popa, Stanciu, Hamroun – Chipciu
Rezerve: Cojocaru – Papp, Sulley, Kharja, Bawab, Tade, Tamas

VIITORUL STEAUA LIVE LIGA 1. Viitorul este pe 5, la doua puncte in spatele Stelei, dupa o perioada in care parea a avea forta de a se lupta chiar si pentru titlul de campioana. Teoretic faptul ca evolueaza pe teren propriu ar fi trebuit sa constituie un avantaj pentru echipa lui Hagi insa este binecunoscut faptul ca Steaua este o echipa foarte iubita in orasul de la malul marii.

VIITORUL STEAUA LIVE LIGA 1. Ultimele cinci intalniri directe dintre cele doua formatii au insemnat tot atatea victorii ale Stelei, indiferent ca s-a jucat in campionat sau ca partida a contat pentru Cupa Romaniei.

Echipe probabile:
Viitorul Constanta: Pecanha – Benzar, Goulon, K. Boli, Cr. Ganea – R. Marin, I. Filip, de Lucas – A. Chiţu, I. Hagi, Fl. Tanase
FC Steaua Bucuresti: Fl. Nita – Tamas, Varela, Tosca, Momcilovic – Bourceanu, Pintilii – Ad. Popa, Stanciu, Hamroun – Chipciu

Meciul a incepe la ora 20:30 si va fi transmis de posturile tv Digi, Dolce si Look.