11.3 C
25 februarie 2021
SIMONA HALEP WIMBLEDON 2017

WIMBLEDON 2017. Simona Halep a invins-o pe Marina Erakovic in runda inaugurala

SIMONA HALEP WIMBLEDON 2017. Simona Halep a debutat in forta la actuala editie a turneului de Grand Slam de la Wimbledon. Campioana noastra a reusit sa se califice in turul 2 al competitiei dupa ce a invins-o categoric, scor 6-4, 6-1, pe Marina Erakovic (Noua Zeelanda, nr.129 WTA).

SIMONA HALEP WIMBLEDON 2017. Primul set a fost mai echilibrat. Fiecare dintre cele doua jucatoare si-a adjudecat serviciul pana la 2-2 apoi Halep a reusit sa castige un break. A fost un avantaj decisiv in set caci Simona s-a impus cu 6-4, dupa 41 de minute de joc efectiv.

SIMONA HALEP WIMBLEDON 2017. In setul secund, pe teren a existat o singura jucatoare. Halep si-a dominat consistent adversara, elocvent fiind faptul ca Erakovic nu a reusit sa castige niciun game pe propriul serviciu. Halep a pierdut si ea odata avantajul servei insa setul s-a incheiat cu 6-1, consfiintind o victorie logica a numarului 2 mondial.

SIMONA HALEP WIMBLEDON 2017. In turul 2 al turneului, Simona Halep o va intalni pe Beatriz Haddad Maia (Brazilia, nr.96 WTA) care a invins-o azi pe Laura Robson (Marea Britanie, nr.189 mondial), scor 6-4, 6-2.

Dumitru Dragomir a primit o condamnare de patru de inchisoare cu executare pentru luare de mita